Založ si blog

Černobyľ v biblii / Posledný súd / Druhý príchod Ježiša Krista

Kniha Zjavenie Jána 8:11

„10 Zatrúbil tretí anjel. A z neba padla veľká hviezda, ktorá horela ako fakľa, a padla na tretinu riek a na pramene vôd. 11 Tá hviezda sa volá Palina. Tretina vôd sa premenila na palinu a mnoho ľudí zomrelo od vôd, lebo zhorkli.“

„A z neba padla veľká hviezda, ktorá horela ako fakľa“

Prečo by Ján opisoval výbuch Chernobylského jadrového reaktoru ako „horiacu hviezdu“ ? Ján pri zjavení videl zrejme niečo takéto

V 1 storočí jadrové reaktory neexistovali, Ján teda nemohol opísať túto udalosť ako „videl som jadrový reaktor“, ale opísal ju slovami, ktoré on sám poznal a takým štýlom aký sa v jeho dobe používal. Ján videl veľkú svetelno ohnivú guľu na oblohe, a keďže v 1 storočí, sa každý svetelný objekt označoval ako „hviezda“ Ján označil túto ohnivú guľu za hviezdu. Ján však videl, že pod touto ohnivou guľou je niečo ako rovná tyč, o ktorej si mylne myslel, že podopiera ohnivú guľu – hviezdu, preto ďalej napísal „hviezda, ktorá horela ako fakľa“, čiže ako hviezda nasadená na fakle. 

Určite nemôžeme Jánovi vyčítať, že dal takýto opis, Ján totiž nikdy predtým nebol svedkom atómového výbuchu, jeho technologická znalosť bola v plienkach, opísal udalosť najlepšie ako mohol slovnou zásobou, ktorá bola jemu známa v 1 storočí. Skutočne, ten radioaktívny hríbik veľmi pripomína ohen na fakle, a ja byť Jánom v 1 storočí, opísal by som to rovnako.

Nie je tiež bez zaujímavosti, že ešte predtým ako vybuchol reaktor, bol v Černobyle postavený pamätník v podobe ohnivej fakle na počet mládežníckej brigády z organizácie Konsomol, ktorá sa podieľala na výstavbe elektrárne. Tento pamätník s pochodňou bol zasvätený Komsomolcom a stál pri vchode do komplexu závodu elektrátne. Pôvodne ju sprevádzal vytesaný nápis s názvom elektrárne, ktorý bol však odvtedy odstránený.

„a padla na tretinu riek a na pramene vôd“

Niektorí skeptici tvrdia, že nešlo o Chernobyl, pretože radiácia z Chernobylu nezasiahla tretinu riek a vôd sveta. Lenže treba si uvedomiť, že Ján píše len „tretina riek“, ale nedefinuje na akom území myslí tretinu riek, môže to byť teda akákoľvek tretina riek, či už tretina riek Európy, Ázie, Afriky, Izraelu, Slovenska, alebo hocijakého iného územia. Zdá sa však, že zrejme Ján mal na mysli, tretinu riek Európy. Najsilnejšie žiarenie totiž zasiahlo zhruba tretinu Európy a teda v podstate tretinu Európskych riek.

„Tretina vôd sa zmenila na palinu“

V zmysle, že do seba vpili rádioaktivitu z Chernobylu – z paliny

„a mnoho ľudí zomrelo od tých vôd, lebo zhorkli.“

Voda z riek sa vyparuje, tvorí vodnú paru, oblaky a dážď. Keď sa dážď zmieša s rádioaktivitou v ovzduší, začne kvapkať rádioaktívny dážď ktorý zabíja.

„11 Tá hviezda sa volá Palina“

Niektorí kresťania si myslia, že v Zjv 8: 10-11 je skrytý odkaz na Chernobylskú katastrofu. Výraz „Palina“ sa totižto používa na označenie rastliny paliny obyčajnej, ktorej druhotný názov je „zhodou náhod“ Chernobyl !!!

https://sk.wikipedia.org/wiki/Palina

https://biocare.sk/eshop/podobne/palina-obycajna-vnat-cernobyl

„a mnoho ľudí zomrelo od vôd“

Keď sa pri Chernobylskej katastrofe uvoľnila masa radioaktivity do atmosféry naprieč veľkým územím Európy, viacero ľudí zasiahol radioaktívny dážď následkom ktorého mnoho ľudí zomrelo na ožiarenie, ktoré im časom vyústilo do rakoviny.

„lebo zhorkli.“

Vody zhorkli. Z reality vieme, že jedovaté veci zvyknú mať horkú chuť. A teda keď sa hovorí „vody zhorkli“ znamená to že „vody zjedovateli“. Zjedovateli tým, že vyparená voda z riek sa zmenila na dážďovu voda ktorá nasala radioaktivitu v atmosfére.

_________________

PS : Zaujímavé je aj preukázanie súvislosti medzi výbuchom bomby v Hirošime a černobyľskou katastrofou. Fatálne chyby pri teste v jadrovej elektrárni, ktoré viedli až k explózii reaktora, sa začali 25. 4. 1986 večer (jadrový reaktor buchol 26. 4. skoro ráno). Pokiaľ tento dátum napíšeme pospiatky, dostaneme dátum skrze ktorého zložením dostaneme dátum zvrhnutia prvej atómovej bomby na Hirošimu – 6. 8. 1945.

25.4.1986 – Napísané odzadu 6891452 = 6.8.1945/2

A čo znamená tá „2“ ? Možno to je narážka na to, že Hirošima predstavovala jeden z dvoch atómových výbuchov V tom čase, tým druhým bolo Nagasaki.

Jozue, zástava a zastavenie slnka / Jozue slnečný zázrak / slnečný boh Achnatona a Jozue /

16.04.2024

Slnečný Boh Amenhotepa IV a Jozuovo zastavenie slnka Faraón Amenhotep IV známy aj ako Achnaton, vládol v rokoch 1351-1334 BC. V tom čase sa odohralo aj Jozuovo dobýjanie Kanánu znázornené v Amarnských listoch, ktoré sa datujú do roku 1360-1330 BC. Ako faraón je Amenhotep IV známy tým, že opustil egyptský tradičný polyteizmus a zaviedol atenizmus alebo uctievanie [...]

Obrana kresťanskej viery / Viera a učenie raných a prvých kresťanov / Zabudnuté kresťanstvo

13.04.2024

Hoci sa na Slovensku hlási ku kresťanstvu 70% populácie, reálnymi kresťanmi ktorí by zachovávali, alebo sa aspoň v maximálnej miere snažili zachovávať všetky biblické príkazy, nie je snáď takmer nikto. 4 biblické príkazy, ktoré dnes už takmer nikto z kresťanov nezachováva, hoci by tak mali činiť : 1 : Milovanie svojich nepriateľov Evanjelium podľa Matúša 5: [...]

Eucharistické zázraky vo svete / eucharisticke zazraky v Polsku / eucharistické zázraky na Slovensku

06.04.2024

Eucharistický zázrak je označenie pre fenomén týkajúci sa prejavenej reálnej prítomnosti Krista v eucharistii. Takýto zázrak môže byť sprevádzaný fyzickou premenou hostie či vína počas omše, alebo tiež zvláštnym pôsobením na osoby v okolí v niektorých situáciach, ako je náboženská konverzia či uzdravenie. Prvý zaznamenaný prípad, kedy sa hostia a víno viditeľne [...]

vojna na Ukrajine, Rusko

ONLINE: Na Ukrajine podľa Putina bojuje 700-tisíc ruských vojakov. Najhorúcejšia situácia je pri Pokrovsku

15.06.2024 06:55

V súčasnosti má Rusko podľa Putina na území Ukrajiny takmer 700-tisíc vojakov.

BRICS / Luiz Inacio Lula da Silva / Si Ťin-pching / Cyril Ramaphosa / Nárendra Módí / Sergej Lavrov /

Cyril Ramaphosa je opäť prezidentom Juhoafrickej republiky

15.06.2024 06:40

Prezident Juhoafrickej republiky (JAR) Cyril Ramaphosa bol v piatok parlamentom opätovne zvolený do funkcie hlavy štátu.

Zelenskyj, Biden

Mierový summit bez Ruska: ako schôdzka Ukrajine pomôže a kedy by Kyjev zlyhal

15.06.2024 06:00

Mohli by na mierový summit týkajúci sa ruskej vojny proti Ukrajine pozvať aj Moskvu?

vedeckeokienko

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 40824x
Priemerná čítanosť článkov: 1944x

Autor blogu

Kategórie