Založ si blog

Čo bolo pred Veľkým treskom / Argumenty pre Veľký tresk / Vyvrátenie Veľkého Tresku / Dokazy Veľkého tresku / Ako vznikol vesmír

Predtým než tu budem písať o vzniku vesmíru, chcel by som dať všetkým do pozornosti moju kresťanskú stránku https://paranormalnejavy1.webnode.sk/1-zazraky-a-znamenia-v-krestanstve/ na ktorej píšem o veľkých zázrakoch a znameniach ktoré sa dejú v kresťanstve. Budem rád ak stránku navštívite a dáte mi svoj feedback.

Sú len 3 možnosti ako vznikol náš vesmír

A : Vznikol V čase „t“ Veľkým treskom – pomalou evolúciou B : Existoval od večnosti C : Vznikol v čase „t“ rýchlym stvorením

_______________________________________

1 : Osobne si nemyslím že náš vesmír vznikol Veľkým treskom – VT, a teda pomalou evolúciou. Ak bola celá dnešná hmota stlačená do malého bodu, hustota bodu by bola tak silná, že by sa dávno zrútila do seba a vytvorila supermasívnu čiernu dieru, takže by nikdy k žiadnemu rozpínaniu stlačenej hmoty nedošlo….

2 : VT učí o tom že na počiatku VT bol celý vesmír zmrštený v bode o veľkosti hrášku. Mimo tohto bodu neexistoval ani ďalší priestor ani hmota. Následne došlo k výbuchu a došlo k vznikaniu nových priestorov a rozptyľovaniu stlačenej hmoty čím dochádzalo k jej ochladzovaniu. Tento argument má však niekoľko problémov a totiž ten že výbuch hmoty nevytvára nový priestor, a rozptyľovanie hmoty nevyvoláva jej ochladzovanie. Hmota sa ochladzuje tak, že svoje teplo prenesie na inú hmotu, lenže ak bola všetka hmota na počiatku stlačená v malom bode pričom iná hmota mimo tohto bodu neexistovala, nemohlo dochádzať ani k ochladzovaniu počiatočnej hmoty, pretože stlačená hmota nemala ako odovzdávať svoje teplo inej hmote, mohlo dochádzať len k jej rozptyľovaniu, to by však teplotu neznižovalo.

3 : Ak by bola teória VT pravdivá, videli by sme neustále vzďaľovanie všetkých galaxií od našej galaxii. Rozpínanie vesmíru by bolo ako balón na ktorý ak nakreslíte bodky a balón začnete fúkať všetky bodky sa od seba vzďaľujú. Lenže my pozorujeme, že nie všetky galaxie sa od nás vzďaľujú, ale niektoré sa dokonca približujú a to sa nedá nijako zladiť s inflačnou teóriou VT.

4 : VT učí že nastal výbuch, všetko sa od seba začalo vzďaľovať nadsvetelnou rýchlosťou, no postupne sa rýchlosť spomaľovala a vznikla gravitácia čím dochádzalo k spájaniu elektrónov, protónov, neutrónov a k vzniku atómov. Problém je však ten že aby dochádzalo k spájaniu neutrónov/protónov do atómov, a k spájaniu atómov na vznik galaxii, bolo by potrebné zmršťovanie vesmíru. Pokiaľ sa však vesmír neustále rozširoval, hoci pomalšie, nikdy by nedošlo k spájaniu atómov a mikroprvkov, lebo tie by sa od seba stále viac a viac zďaľovali, a gravitácia by medzi nimi stále viac a viac klesala, takže by sa nikdy nepritiahli k sebe.

5 : Teória VT učí o tom, že stlačená hmota vybuchla a začala sa rozpínať. Lenže k počiatočnému výbuchu nemohlo ako dôjsť, keďže pred výbuchom údajne neexistovali ani chemikálie, ani atómy, takže tým pádom nemohlo dôjsť ani k chemickému či jadrovému výbuchu… Počiatočný vesmír teda nemal ako vybuchnúť. Kto mu dal rozbušku ? Darwin ?

6 : Otázne je tiež ako vznikla všetka tá počiatočná stlačená hmota. Ak by bol evolučný vývoj nášho vesmíru skrze VT pravdivý, potom by rovnaký meter, a teda evolúcia musela prebiehať aj na vzniku pôvodnej hmoty. E=Mc2 však tvrdí niečo iné, a totiž že hmota a energia SAMOSTATNE ani nevzniká, ani nezaniká, iba sa premieňa hmota na energiu a energia na hmotu. Ak teda hmota/energia SAMOVOLNE nevzniká, nemohlo dôjsť ani k jej SAMOVOLNEJ evolúcii pri jej vzniku. Tým pádom by hmota/energie existovala od večnosti, alebo od času „t“ kedy ju stvorila nejaká vyššia bytosť. Lenže ak nedošlo k evolúcii hmoty/energie prečo by sme mali predpokladať že k evolúcii atómov, chemických prvkov, planét a galaxií dochádzalo ?

7 : Ak by vesmír vznikal evolučne, muselo by platiť že všetky prvky by boli zložené od najjednoduchšieho po najzložitejší. To sa však nedeje. Najmenšie častice sú Kvarky, a tie sa už neskladajú z ničoho ! Nie sú tvorené z menších častíc, a tie zase z menších častíc až donekonečna ako by to teória vesmírnej evolúcie vyžadovala. Vyzerá to teda ako keby kvarky boli stvorené z ničoho, ako keby vznikli mávnutím čarovného prútika, ako keby boli nadpozemsky v okamžiku stvorené Bohom.

___________________________________________

Ak teda náš vesmír nevznikol evolučne v čase „t“, musel byť stvorený Bohom v čase „t“ za krátky okamih. Určite náš vesmír tak ako ho dnes poznáme nemohol existovať od večnosti, lebo ak by existoval od večnosti, bol by statický, nemenný, nepodliehal by zmenám. Slnko ktoré je nad našimi hlavami tu nebolo od večnosti, inak by už dávno dohorelo. Bolo stvorené v určitom čase „t“. Ani náš mesiac neexistuje od večnosti, inak by bol už celý jeho povrch posiaty meteoritmi, čo však nie je. Ani naša Zem nemôže existovať od večnosti, inak by už na 100% bola pohltená okoloidúcou čiernou dierou, pretože všetko čo sa vo večnom vesmíre stať môže, sa aj stane. Náš vesmír preto neexistoval od večnosti, ale bol stvorený v čase „t“, ako o tom hovorí Božie slovo :

Kniha Genezis 1:1

„Na počiatku stvoril Boh nebo a zem.“

_____________________________________________________

Ešte by som sa vrátil k argumentom zástancov VT. Tí to totiž tvrdia, že VT dokazuje rozpínanie vesmíru. Rozpínanie vesmíru však VT nedokazuje, pretože niektoré galaxie sa k nám približujú. Za druhé, ak by sme aj dnes videli rozširovanie vesmíru, nie je isté či sa tak dialo aj v minulosti. Náš vesmír pripomína skôr pulzujúci vesmír. To by teda znamenalo, že istá časť vesmíru sa nafukuje, kým druhá časť vesmíru sa sťahuje. Po kontrakcii strana, ktorá sa nafukovala by sa začala sťahovať, a strana ktorá sa sťahovala by sa začala nafukovať. To by následne vysvetľovalo prečo sa niektoré galaxie k nám približujú, a iné sa vzďaľujú.

___________________

Rusko bez stredovekého delostrelectva vojnu nevyhrá

24.05.2023

Ruská invázia ukázala nedostatky v ruskom delostrelectve. 1 mínometný granát stojí 2000 EUR kým 1 húfnicový granát 4000 eur. Rusko dáva na vojenský rozpočet 60 miliárd eur ročne. Ak by z toho 1/3 – 20 miliárd eur išlo na nákup del. munície, a pomer mínometných a húfnicových granátov by bol v pomere 1:1, Rusko by mohlo za rok vyrobiť 20000000000 : 3000 = IBA 6,66 [...]

Budúcnosť ukrajinského a ruského delostrelectva

07.01.2023

UKRAJINA : Ukrajinská armáda (UA) podobne ako Rusko je typ armády, ktorý sa pri bojoch spolieha primárne na silu svojho delostrelectva. Tomu sa prispôsobil aj typ bojov a finančné dotovanie UA. V rokoch 2014 – 2021 počas bojov v Donbase dochádzalo na Ukrajine prostredníctvom ruských záškodníckych útokov k výbuchom, ktoré zničili viac ako 210 000 ton delostreleckej [...]

Reforma v slovenskom pravopise i/y

19.12.2022

Mäkčene, dlžne, čiarky, bodky, veľké písmena, majú pri čítaní textu zmysel, pre správne pochopenie a vyslovovanie textu. Aký zmysel však majú mäkké a tvrdé i/y ? No žiaden ! Pretože či napíšem : „Vo vode pláva ryba“……. alebo „Vo vode pláva riba“, nijako to nemení nič na zmysle vety a vyslovovaní vety. Rovnako je tomu tak pri [...]

nehoda autobusu

Na diaľnici pri Liverpoole sa prevrátil autobus plný školákov, skončili v nemocnici

29.09.2023 16:21

Nemocnica kvôli veľkému počtu pacientov spustila krízový plán.

pes, auto

Pes za volantom prekvapil policajtov. Vodič mal výhovorku, aj tak dostal pokutu

29.09.2023 16:02

Psík za volantom 'škodovky' našťastie nenarobil škodu. Vodič však prekročil povolenú rýchlosť.

Dianne Feinsteinová

Zomrela demokratka Feinsteinová, najstaršia americká senátorka

29.09.2023 15:55

Feinsteinová bola jednou z najznámejších tvárí v Demokratickej strane.

Žiadosť o voľbu poštou zo zahraničia

Zo zahraničia hlasovalo rekordných takmer 59-tisíc voličov

29.09.2023 15:20

Najviac návratných obálok prišlo z Českej republiky.

vedeckeokienko

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 27310x
Priemerná čítanosť článkov: 2101x

Autor blogu

Kategórie