Založ si blog

Čo bolo pred Veľkým treskom / Argumenty pre Veľký tresk / Vyvrátenie Veľkého Tresku / Dokazy Veľkého tresku / Ako vznikol vesmír

Predtým než tu budem písať o vzniku vesmíru, chcel by som dať všetkým do pozornosti moju kresťanskú stránku https://paranormalnejavy1.webnode.sk/1-zazraky-a-znamenia-v-krestanstve/ na ktorej píšem o veľkých zázrakoch a znameniach ktoré sa dejú v kresťanstve. Budem rád ak stránku navštívite a dáte mi svoj feedback.

Sú len 3 možnosti ako vznikol náš vesmír

A : Vznikol V čase „t“ Veľkým treskom – pomalou evolúciou B : Existoval od večnosti C : Vznikol v čase „t“ rýchlym stvorením

_______________________________________

1 : Osobne si nemyslím že náš vesmír vznikol Veľkým treskom – VT, a teda pomalou evolúciou. Ak bola celá dnešná hmota stlačená do malého bodu, hustota bodu by bola tak silná, že by sa dávno zrútila do seba a vytvorila supermasívnu čiernu dieru, takže by nikdy k žiadnemu rozpínaniu stlačenej hmoty nedošlo….

2 : VT učí o tom že na počiatku VT bol celý vesmír zmrštený v bode o veľkosti hrášku. Mimo tohto bodu neexistoval ani ďalší priestor ani hmota. Následne došlo k výbuchu a došlo k vznikaniu nových priestorov a rozptyľovaniu stlačenej hmoty čím dochádzalo k jej ochladzovaniu. Tento argument má však niekoľko problémov a totiž ten že výbuch hmoty nevytvára nový priestor, a rozptyľovanie hmoty nevyvoláva jej ochladzovanie. Hmota sa ochladzuje tak, že svoje teplo prenesie na inú hmotu, lenže ak bola všetka hmota na počiatku stlačená v malom bode pričom iná hmota mimo tohto bodu neexistovala, nemohlo dochádzať ani k ochladzovaniu počiatočnej hmoty, pretože stlačená hmota nemala ako odovzdávať svoje teplo inej hmote, mohlo dochádzať len k jej rozptyľovaniu, to by však teplotu neznižovalo.

3 : Ak by bola teória VT pravdivá, videli by sme neustále vzďaľovanie všetkých galaxií od našej galaxii. Rozpínanie vesmíru by bolo ako balón na ktorý ak nakreslíte bodky a balón začnete fúkať všetky bodky sa od seba vzďaľujú. Lenže my pozorujeme, že nie všetky galaxie sa od nás vzďaľujú, ale niektoré sa dokonca približujú a to sa nedá nijako zladiť s inflačnou teóriou VT.

4 : VT učí že nastal výbuch, všetko sa od seba začalo vzďaľovať nadsvetelnou rýchlosťou, no postupne sa rýchlosť spomaľovala a vznikla gravitácia čím dochádzalo k spájaniu elektrónov, protónov, neutrónov a k vzniku atómov. Problém je však ten že aby dochádzalo k spájaniu neutrónov/protónov do atómov, a k spájaniu atómov na vznik galaxii, bolo by potrebné zmršťovanie vesmíru. Pokiaľ sa však vesmír neustále rozširoval, hoci pomalšie, nikdy by nedošlo k spájaniu atómov a mikroprvkov, lebo tie by sa od seba stále viac a viac zďaľovali, a gravitácia by medzi nimi stále viac a viac klesala, takže by sa nikdy nepritiahli k sebe.

5 : Teória VT učí o tom, že stlačená hmota vybuchla a začala sa rozpínať. Lenže k počiatočnému výbuchu nemohlo ako dôjsť, keďže pred výbuchom údajne neexistovali ani chemikálie, ani atómy, takže tým pádom nemohlo dôjsť ani k chemickému či jadrovému výbuchu… Počiatočný vesmír teda nemal ako vybuchnúť. Kto mu dal rozbušku ? Darwin ?

6 : Otázne je tiež ako vznikla všetka tá počiatočná stlačená hmota. Ak by bol evolučný vývoj nášho vesmíru skrze VT pravdivý, potom by rovnaký meter, a teda evolúcia musela prebiehať aj na vzniku pôvodnej hmoty. E=Mc2 však tvrdí niečo iné, a totiž že hmota a energia SAMOSTATNE ani nevzniká, ani nezaniká, iba sa premieňa hmota na energiu a energia na hmotu. Ak teda hmota/energia SAMOVOLNE nevzniká, nemohlo dôjsť ani k jej SAMOVOLNEJ evolúcii pri jej vzniku. Tým pádom by hmota/energie existovala od večnosti, alebo od času „t“ kedy ju stvorila nejaká vyššia bytosť. Lenže ak nedošlo k evolúcii hmoty/energie prečo by sme mali predpokladať že k evolúcii atómov, chemických prvkov, planét a galaxií dochádzalo ?

7 : Ak by vesmír vznikal evolučne, muselo by platiť že všetky prvky by boli zložené od najjednoduchšieho po najzložitejší. To sa však nedeje. Najmenšie častice sú Kvarky, a tie sa už neskladajú z ničoho ! Nie sú tvorené z menších častíc, a tie zase z menších častíc až donekonečna ako by to teória vesmírnej evolúcie vyžadovala. Vyzerá to teda ako keby kvarky boli stvorené z ničoho, ako keby vznikli mávnutím čarovného prútika, ako keby boli nadpozemsky v okamžiku stvorené Bohom.

___________________________________________

Ak teda náš vesmír nevznikol evolučne v čase „t“, musel byť stvorený Bohom v čase „t“ za krátky okamih. Určite náš vesmír tak ako ho dnes poznáme nemohol existovať od večnosti, lebo ak by existoval od večnosti, bol by statický, nemenný, nepodliehal by zmenám. Slnko ktoré je nad našimi hlavami tu nebolo od večnosti, inak by už dávno dohorelo. Bolo stvorené v určitom čase „t“. Ani náš mesiac neexistuje od večnosti, inak by bol už celý jeho povrch posiaty meteoritmi, čo však nie je. Ani naša Zem nemôže existovať od večnosti, inak by už na 100% bola pohltená okoloidúcou čiernou dierou, pretože všetko čo sa vo večnom vesmíre stať môže, sa aj stane. Náš vesmír preto neexistoval od večnosti, ale bol stvorený v čase „t“, ako o tom hovorí Božie slovo :

Kniha Genezis 1:1

„Na počiatku stvoril Boh nebo a zem.“

_____________________________________________________

Ešte by som sa vrátil k argumentom zástancov VT. Tí to totiž tvrdia, že VT dokazuje rozpínanie vesmíru. Rozpínanie vesmíru však VT nedokazuje, pretože niektoré galaxie sa k nám približujú. Za druhé, ak by sme aj dnes videli rozširovanie vesmíru, nie je isté či sa tak dialo aj v minulosti. Náš vesmír pripomína skôr pulzujúci vesmír. To by teda znamenalo, že istá časť vesmíru sa nafukuje, kým druhá časť vesmíru sa sťahuje. Po kontrakcii strana, ktorá sa nafukovala by sa začala sťahovať, a strana ktorá sa sťahovala by sa začala nafukovať. To by následne vysvetľovalo prečo sa niektoré galaxie k nám približujú, a iné sa vzďaľujú.

___________________

Jozue, zástava a zastavenie slnka / Jozue slnečný zázrak / slnečný boh Achnatona a Jozue /

16.04.2024

Slnečný Boh Amenhotepa IV a Jozuovo zastavenie slnka Faraón Amenhotep IV známy aj ako Achnaton, vládol v rokoch 1351-1334 BC. V tom čase sa odohralo aj Jozuovo dobýjanie Kanánu znázornené v Amarnských listoch, ktoré sa datujú do roku 1360-1330 BC. Ako faraón je Amenhotep IV známy tým, že opustil egyptský tradičný polyteizmus a zaviedol atenizmus alebo uctievanie [...]

Obrana kresťanskej viery / Viera a učenie raných a prvých kresťanov / Zabudnuté kresťanstvo

13.04.2024

Hoci sa na Slovensku hlási ku kresťanstvu 70% populácie, reálnymi kresťanmi ktorí by zachovávali, alebo sa aspoň v maximálnej miere snažili zachovávať všetky biblické príkazy, nie je snáď takmer nikto. 4 biblické príkazy, ktoré dnes už takmer nikto z kresťanov nezachováva, hoci by tak mali činiť : 1 : Milovanie svojich nepriateľov Evanjelium podľa Matúša 5: [...]

Eucharistické zázraky vo svete / eucharisticke zazraky v Polsku / eucharistické zázraky na Slovensku

06.04.2024

Eucharistický zázrak je označenie pre fenomén týkajúci sa prejavenej reálnej prítomnosti Krista v eucharistii. Takýto zázrak môže byť sprevádzaný fyzickou premenou hostie či vína počas omše, alebo tiež zvláštnym pôsobením na osoby v okolí v niektorých situáciach, ako je náboženská konverzia či uzdravenie. Prvý zaznamenaný prípad, kedy sa hostia a víno viditeľne [...]

Donald Trump

Trump po atentáte opäť v kampani, bavil sa na účet demokratov

21.07.2024 06:15

Šéfovia Demokratickej strany sa snažia zvrátiť výsledky primárok a vyradiť z volebného boja Joea Bidena, čo nie je práve demokratické, povedal Donald Trump.

jadrové zbrane, ruská televízia

Stačia tri rakety a civilizácia sa zrúti. Rusko opäť pohrozilo jadrovým útokom na európske mestá

21.07.2024 06:00

Berlín, Paríž, Londýn, Praha, Varšava či Bukurešť. To všetko sú ciele, ktoré vymenovali vo vysielaní štátnej ruskej televízie.

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

vedeckeokienko

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 42839x
Priemerná čítanosť článkov: 2040x

Autor blogu

Kategórie